Informace od učitelek češtiny

HLAVNÍ STRÁNKA

  

SLOVNÍ DRUHY

  

DIKTÁTY

  

BÁSNIČKY

  

HÁDANKY

  
Téma

OBCHODNÍ REJSTŘÍK

Obsah

Rejstřík firem

Najdete zde přehled podnikatelských subjektů v České republice z obchodního rejstříku. V databázi je přibližně 860 tisíc firem.

Zdroj: Obchodní rejstřík

Diskuze

V diskuzi ANDREJ BABIŠ KONTAKT E MAIL INFORMACE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Daniel Pikner.

Andreji,

poslední schůze posl. sněm. mne ujistila, že ti musím napsat. Jsem kapitán 2. odboru kriminální služby Vojenské policie a válečný veterán (r.2007-2008) z Afghánistánu-provincie Lógar), což je problematika veřejných zakázek a závažné hosp. kriminality. Když jsem sledoval poslední schůze PS tak je mi z toho špatně. Jestli máme dát dohromady Sekci vyzbrojování, veřejné zakázky nad 100 mil. tak Vláda nejdříve musí vědět, jak ten systém funguje. Ale to se také musí někdo zeptat-a ne se schovávat za Inspekci MO, což je sice nástroj manažera, ale zkuste s nimi pohovořit - totální Jitrnice, budu držet palce panu ministrovi, aby dokázal narovnat poměry v MO.

Už se na to nemohu dívat jen z dálky, je to o nervy.
kpt. Daniel Pikner, tel. 724035842

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Antonin Vaněk.

Dobrý den pane Babiš žádám a prosím o konzultaci s Vámi ..Týká se to mého členství v HNUTI ANO ...Dne 11.1.2021 jsem osobně podal vyplněnou přihlášku do Hnutí ANO , životopis ,trestní rejstřík NEMAM záznam ,výpis Exzekucí NEMAM záznam ...Bylo mi zděleno že do 30.klendářních dnu se vyjádří ?????? Dnes je 1.11.2021 a nic se neděje ...Děkuji...Hezký den..Antonin Vaněk

Zdroj: diskuze Andrej babiš kontakt e mail informace

Obchodní rejstřík Brno

Obchodní společnosti se sídlem firmy v Jihomoravském kraji jsou evidovány v obchodním rejstříku (nově veřejném rejstříku) vedeném Krajským soudem v Brně. Patří sem například společnosti založené ve městech: Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo.

Krajský soud v Brně

Telefon ústředna: 546 511 111

Fax: 546 529 368

E-mail: podatelna@ksoud.brn.justice.cz

Datová schránka: 5wwaa9j

Adresa: Husova 15, 601 95 Brno

Úřední hodiny

 • den podatelna
 • pondělí 7.30–16.00
 • úterý 7.30–16.00
 • středa 7.30–17.00
 • čtvrtek 7.30–16.00
 • pátek 7.30–15.00

Zdroj: Obchodní rejstřík

Diskuze

V diskuzi ANDREJ BABIŠ KONTAKT E MAIL se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bohumil Jiroušek.

Přeji vše NEJ, hodně zdraví a pevné nervy Mému premiérovi Andreji Babišovi k jeho dnešním narozeninám.Vypusťte z hlavy "stádo" hlupáků, závistivců a jim podobných. Užijte v kruhu rodinném klid a pohodu.

Hezky den přeje Jiroušek Bohumil

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Bob.

Zdravím pane Babiši,
po dlouhé době opět reaguji,sice ne na důchody a různá opatření, kterých zřejmě bylo potřeba. Zajímá mne, komu vadí nákupy z různých internetových obchodů MIMO EU. Je to, jak bych řekl, opětovný podraz na české obchodníky. EU si pšoukne a my, coby suverénní stát (už dlouhou dobu pozoruji, že tímto suverénním státem nejsme, ale pouhým poskokem), jsme podělaní od hlavy až k patě. Doufám, že se státy MIMO EU, rovněž obchodní cestou spojí a vše, co činíme my a EU jim, vrátí i s úroky. Že by lobbing pro Českou poštu, do které se sypou miliardy a bezedná díra se ne a ne zaplnit? Na zbraně a jejich modernizaci máme, jen to musí někdo zaplatit - tak co takhle občan. Není toho na něj už trochu moc? Dřeme jako koně - jednou bude lépe, naše práce je mimo jiné zdaněna. Cokoliv koupíme, platíme daně. Cokoli vyprodukujeme - platíme daně i za to ho*no ze septiku. Prostě daně stíhají daně a pořádně už ani nevíme za co. Sto tisícům "nadřazených" občanů tohoto státu to nevadí, mají nějaký ten miliónek, či miliardu, ale co to ostatní? Jsem POUZE jedem z deseti miliónů pravda, ale NE ovce. I když v minulosti byl můj volební hlas Váš, v dalším volbách zcela určitě nebude. Občané, zamyslete se, kam až chcete dojít a co ještě "unesete".
Přeji úspěšné nastartování naší ekonomiky a věřte, až tu nebudem, bude LÍP.
Jiroušek Bohumil

Zdroj: diskuze Andrej babiš kontakt e mail

Obchodní rejstřík Ostrava

Obchodní společnosti se sídlem firmy v Moravskoslezském kraji jsou evidovány v obchodním rejstříku (nově veřejném rejstříku) vedeném Krajským soudem v Ostravě. Patří sem například společnosti založené ve městech: Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Opava, Ostrava-město.

Krajský soud v Ostravě

Telefon ústředna: 596 153 222

Fax: 596 120 981, 596 118 292

E-mail: podatelna@ksoud.ova.justice.cz

Datová schránka: jhyaeqv

Adresa: Havlíčkovo nábřeží 1835/34, 728 81 Ostrava

Úřední hodiny

 • den podatelna
 • pondělí 7.00–15.30
 • úterý 7.00–15.30
 • středa 7.00–15.30
 • čtvrtek 7.00–15.30
 • pátek 7.00–15.30

Zdroj: Obchodní rejstřík

Obchodní rejstřík Praha

Obchodní společnosti, které mají sídlo firmy v kraji Hlavní město Praha a Středočeský kraj, jsou evidovány v obchodním rejstříku (nově veřejném rejstříku) vedeném Městským soudem v Praze. Patří sem například společnosti založené ve městech: Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram, Rakovník.

Městský soud v Praze

Telefon ústředna: 224 172 111

Telefon informace rejstřík: 224 172 223–6

Fax: 222 512 441

E-mail: slezska@msoud.pha.justice.cz

Datová schránka: snkabbm

Adresa: Slezská 9, 120 00 Praha 2

Úřední hodiny

 • den podatelna
 • pondělí 7.30–16.30
 • úterý 7.30–16.00
 • středa 7.30–17.00
 • čtvrtek 7.30–16.00
 • pátek 7.30–14.30

Zdroj: Obchodní rejstřík

Obchodní rejstřík Hradec Králové

Obchodní společnosti se sídlem firmy v Královéhradeckém kraji jsou evidovány v obchodním rejstříku (nově veřejném rejstříku) vedeném Krajským soudem v Hradci Králové. Patří sem například společnosti založené ve městech: Hradec Králové, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov.

Krajský soud v Hradci Králové

Telefon ústředna: 498 016 111

Fax: 495 514 021

E-mail: podatelna@ksoud.hrk.justice.cz

Datová schránka: ep7abae

Adresa: Československé armády 218/57, 502 08 Hradec Králové

Úřední hodiny

 • den podatelna
 • pondělí 7.00–15.30
 • úterý 7.00–15.30
 • středa 7.00–16.00
 • čtvrtek 7.00–15.30
 • pátek 7.00–15.00

Zdroj: Obchodní rejstřík

Obchodní rejstřík Ústí nad Labem

Obchodní společnosti se sídlem firmy v Ústeckém kraji jsou evidovány v obchodním rejstříku (nově veřejném rejstříku) vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem. Patří sem například společnosti založené ve městech: Děčín, Chomutov, Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem.

Krajský soud v Ústí nad Labem

Telefon ústředna: 477 047 111

Fax: 477 047 118

E-mail: podatelna@ksoud.unl.justice.cz

Datová schránka: phgaba8

Adresa: Národního odboje 1274/26, 400 92 Ústí nad Labem

Úřední hodiny

 • den podatelna
 • pondělí 7.30–17.00
 • úterý 7.30–15.30
 • středa 7.30–15.30
 • čtvrtek 7.30–15.30
 • pátek 7.30–14.00

Zdroj: Obchodní rejstřík

Výpis z obchodního rejstříku anglicky

Anglický překlad termínu „výpis z obchodního rejstříku“ zní „Certificate of Incorporation“.

Zdroj: Obchodní rejstřík

Výmaz

Návrh na výmaz z obchodního rejstříku se podává při ukončení podnikatelské činnosti. Výmazem zaniká subjekt zapsaný v obchodním rejstříku. O změnách, které proběhnou, musí podnikatel informovat bez zbytečného odkladu. Pro provedení změny v obchodním rejstříku je nezbytné dodat potřebnou dokumentaci a složit správní poplatek.

Zdroj: Obchodní rejstřík

Výpis

Výpis z obchodního rejstříku podává informace o konkrétních subjektech zapsaných v obchodním rejstříku. Obsahuje například název, sídlo, předmět podnikání, právní formu, identifikační číslo osoby, identifikaci členů statutárního orgánu. Pro uskutečňování některých právních úkonů je potřeba doložit úředně ověřený výpis z obchodního rejstříku. Rozlišuje se úplný výpis z obchodního rejstříku (včetně historie) a výpis platný k určitému datu.

Zdroj: Obchodní rejstřík

Zápis

Návrh na zápis lze podat v listinné nebo elektronické podobě (to platí obdobně pro dokládání listin prokazujících skutečnosti uvedené v návrhu a listin zakládaných do sbírky listin). Návrh v elektronické podobě může podat pouze osoba podepsaná s uznávaným elektronickým podpisem. Vždy jej však lze podat pouze na předepsaném formuláři, přičemž podpis musí být úředně ověřen (formuláře stanoví Ministerstvo spravedlnosti ČR vyhláškou č. 323/2013 Sb.). Poplatek za zápis do obchodního rejstříku je stanoven zákonem č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích.

Důležitý je také princip publicity, který se dělí na publicitu formální a materiální. Princip formální publicity spočívá v tom, že obchodní rejstřík je přístupný každému, že každý má právo do něho nahlížet a pořizovat si z něho kopie a výpisy. Rejstříkový soud vydá každému na požádání úředně ověřený opis zápisu či listiny uložené ve sbírce listin. Princip materiální publicity spočívá v tom, že stav zapsaný v obchodním rejstříku bude vůči tomu, kdo jedná v důvěře v jeho zápis, považován za skutečný platný právní stav. To spočívá na principu dobré víry.

Řízení ve věcech veřejného rejstříku upravuje v části druhé zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob. V části třetí tohoto zákona je pak upravena možnost provedení přímého zápisu notářem v případě, že sám sepsal notářský zápis, který je podkladem pro přímý zápis.

Zdroj: Obchodní rejstřík

Obchodní rejstřík podle osob

O výpis z obchodního rejstříku může požádat anonymní žadatel. Výpis lze požadovat na základě znalosti IČ obchodní organizace. Identifikační číslo podnikatele (zkráceně IČ) je jediným identifikátorem, který formulář o výpis z obchodního rejstříku vyžaduje.

IČ slouží k jednoznačné identifikaci podnikatele a má pouze evidenční význam. Způsob jeho tvorby stanoví Český statistický úřad. Jde o číslo, které slouží potřebám statistickým a které je povinně uváděno v souvislosti s prokázáním oprávnění k podnikání.

Každému ekonomickému subjektu se přiděluje pouze jedno IČ. Každý, komu bylo v souvislosti s jeho podnikatelskou činností IČ již přiděleno a kdo hodlá provozovat další podnikatelskou činnost, je povinen uvádět přidělené IČ v každém úředním styku s orgánem, který je oprávněn vydat doklad o oprávnění k provozování této další činnosti. V praxi to znamená, že pokud již bylo někomu přiděleno IČ například pro činnost zemědělského podnikatele a hodlá ohlásit živnost, je povinen již přidělené IČ uvést v ohlášení živnosti. Stejně platí tato povinnost i tehdy, pokud již je nebo byl živnostníkem, a ohlašuje-li další živnost, nebo pokud je živnostníkem a podává žádost o zápis do evidence zemědělského podnikatele a podobně. IČ identifikuje podnikatele jako subjekt, bez ohledu na to, kolik živnostenských listů dotyčný má, a proto každý podnikatel může mít pouze jedno IČ.

Podnikatelům – fyzickým osobám přiděluje IČ příslušný živnostenský úřad při prvním ohlášení živnosti (nebo podání žádosti o koncesi). Přidělené IČ je podnikatel povinen hlásit při každém styku s úřadem, u nějž vyřizuje další živnostenské oprávnění nebo oprávnění k jiné podnikatelské činnosti.

Někdy se stane, že žadatel o výpis z obchodního rejstříku zná jméno firmy, ale nikoli jeho IČ. Pracovník obsluhující terminál Czech POINT mu v takovém případě může nabídnout pomoc tím, že nahlédne na stránky informačního serveru českého soudnictví www.justice.cz. Zde je možné vyhledávat firmy také podle názvu a následně tak zjistit jejich IČ.

Zdroj: Obchodní rejstřík

Sloh

Dopis je jedním ze základních slohových útvarů, s nímž se člověk setkává již v dětství, a proto ho řada lidí nepovažuje za příliš složitý útvar, ale je třeba si uvědomit, že existují různé druhy dopisů. Tento slohový útvar se dělí na dvě hlavní skupiny, a to dopisy osobní a dopisy úřední, případně obchodní.

Zdroj: Otevřený dopis

Co je to obchodní rejstřík

Obchodní rejstřík je veden příslušným rejstříkovým soudem, kterým je krajský soud. Konkrétně jde o:

 • Městský soud v Praze (vede obchodní rejstřík i pro podnikatele se sídlem v obvodu Krajského soudu v Praze; v rejstříku je zapsána téměř polovina všech obchodních společností v České republice)
 • Krajský soud v Českých Budějovicích
 • Krajský soud v Plzni
 • Krajský soud v Ústí nad Labem
 • Krajský soud v Ústí nad Labem – pobočka v Liberci
 • Krajský soud v Hradci Králové
 • Krajský soud v Hradci Králové – pobočka v Pardubicích
 • Krajský soud v Brně
 • Krajský soud v Ostravě
 • Krajský soud v Ostravě – pobočka v Olomouci

Do obchodního rejstříku se zapisují:

 • obchodní společnosti a družstva;
 • některé podnikající zahraniční osoby;
 • fyzické osoby, které jsou podnikateli, mající bydliště v České republice a které o zápis požádají (povinný je zápis v případě průměrné výše výnosů nebo příjmů snížených o DPH za poslední dvě účetní období přesahující 120 milionu Kč);
 • další osoby, stanoví-li povinnost jejich zápisu zvláštní právní předpis.
Zapisuje se:
 • jméno a adresa zapsané osoby;
 • předmět činnosti nebo podnikání;
 • právní forma právnické osoby;
 • den vzniku a zániku právnické osoby;
 • u fyzické osoby datum narození, rodné číslo, bylo-li jí přiděleno, a adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu;
 • identifikační číslo osoby;
 • statutární orgán s uvedením způsobu, jak za právnickou osobu jedná; je-li členem statutárního orgánu právnická osoba, také osoba, která ji při výkonu funkce zastupuje;
 • kontrolní orgán a jeho členové;
 • prokurista, způsob jeho jednání a údaj o tom, zda se prokura vztahuje jen na určitou pobočku a zda je prokurista oprávněn zcizit nebo zatížit nemovitou věc;
 • status veřejné prospěšnosti právnické osoby;
 • výše základního kapitálu společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti;
 • výše vkladu každého společníka, je-li podle jiného zákona vyžadován zápis těchto osob do obchodního rejstříku, a rozsah splnění vkladové povinnosti;
 • údaj o tom, že byl převeden závod nebo jeho část nebo že byl dán do zástavy, nájmu nebo propachtován, případný údaj o zániku závazků z těchto smluv, a usnesení soudu o nabytí závodu nebo jeho části děděním;
 • údaj o tom, že se obchodní korporace podřídila zákonu jako celku postupem podle § 777 odst. 5 zákona o obchodních korporacích;
 • údaj o tom, že členovi orgánu nebo prokuristovi byl pozastaven výkon funkce;
 • zástavní právo k podílu v korporaci, ledaže je představován cenným papírem nebo nesplacenou akcií;
 • zákaz zatížení nebo zcizení podílu v korporaci, byl-li zřízen jako věcné právo;
 • u veřejné obchodní společnosti jméno a sídlo nebo adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu, jejích společníků;
 • u komanditní společnosti jméno a sídlo nebo adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu, jejích společníků s uvedením, který ze společníků je komplementář a který komanditista, výše komanditní sumy každého komanditisty a její změny;
 • u společnosti s ručením omezeným jméno a sídlo nebo adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu, jejích společníků, výše podílu každého společníka, druh podílu a popis práv a povinností s ním spojených alespoň odkazem na společenskou smlouvu uloženou ve sbírce listin a údaj o tom, zda byl na podíl vydán kmenový list;
 • u akciové společnosti rozsah splacení základního kapitálu, počet, forma a jmenovitá hodnota akcií nebo údaj o tom, že společnost vydá akcie, které nemají jmenovitou hodnotu (kusové akcie), a v jakém počtu, údaj o tom, zda budou vydány akcie jako zaknihovaný cenný papír nebo budou imobilizovány, druh akcií a popis práv a povinností s nimi spojených alespoň odkazem na stanovy uložené ve sbírce listin a případné omezení převoditelnosti akcií na jméno; má-li společnost jediného akcionáře, zapisuje se i jméno a sídlo nebo adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu, tohoto akcionáře;
 • u družstva údaj o tom, zda se jedná o družstvo, bytové družstvo nebo sociální družstvo a výše základního členského vkladu, popřípadě vstupního vkladu;
 • u státního podniku označení toho, kdo jménem státu vykonává funkci zakladatele státního podniku, výše kmenového jmění, minimální výše kmenového jmění, kterou je státní podnik povinen zachovávat, a určený majetek;
 • další skutečnost, o které to stanoví tento nebo jiný zákon, nebo jiná důležitá skutečnost, o jejíž zápis požádá zapsaná osoba, má-li na takovém zápisu právní zájem;
 • den, k němuž byl zápis proveden.

Rejstřík také obsahuje sbírku listin, která obsahuje důležité listiny týkající se jednotlivých subjektů (například zakladatelskou listinu společnosti / společenskou smlouvu, účetní závěrky, podpisové vzory statutárních orgánů a další).

Zdroj: Obchodní rejstřík

7. diktát na velká písmena

Herci v Národním divadle stávkovali. O prázdninách jsme navštívili Dánské království. Musel zajít na Městský úřad v Písku. Protest poslal na Ministerstvo školství a tělovýchovy České republiky. Narodila se v Den české státnosti. Studoval na Karlově univerzitě. Pocházel z Kutné Hory. Bydleli ve Spálené ulici. Jan Hus kázal v Betlémské kapli. Na dovolenou jsme jeli do Krušných hor. Bulharsko leží na Balkánském poloostrově. Vystudoval Obchodní akademii v Mladé Boleslavi. Pozorovali souhvězdí Velký vůz. Turisté navštívili Prašnou bránu.

Zdroj: Diktáty pro 7. třídu ZŠ

ARES

Účelem webové aplikace ARES Ministerstva financí ČR je souhrnně zpřístupnit údaje z informačních systémů pro vedení registrů a evidencí veřejné správy o ekonomických subjektech. ARES přehledně zpřístupňuje údaje přebírané ze zdrojových registrů do databáze ARES a současně umožňuje přímé přepnutí do webových aplikací orgánů veřejné správy, které příslušné informační systémy provozují, pokud tyto aplikace již existují, tudíž výpis z živnostenského rejstříku.

Všechny údaje, které ARES zpřístupňuje, mají pouze informativní charakter a nemají charakter úřední listiny. Jejich výpis (prostřednictvím ARES) proto nemůže být použit jako průkazní materiál pro úřední jednání.

Vzhledem k charakteru aplikace ARES nenese Ministerstvo financí odpovědnost za aktuálnost a úplnost údajů z databáze ARES ani za nepřetržitý provoz webových aplikací pro zpřístupnění údajů z informačních systémů zdrojových registrů ani za korektnost a aktuálnost jimi zpřístupňovaných informací. Ministerstvo financí neodpovídá za případné škody způsobené použitím údajů získaných prostřednictvím aplikace ARES.

Účelem provozování aplikace je poskytnout rychlé a obecně dostupné informace o jednotlivých subjektech. K tomuto účelu není pro běžného uživatele přístup k aplikaci ARES omezen. S ohledem na charakter provozu ARES a jeho zabezpečení si Ministerstvo financí vyhrazuje právo omezit nebo znemožnit přístup k webové aplikaci ARES uživatelům, kteří:

 • odešlou k vyřízení více než 10 000 dotazů v době od 8:00 hodin do 18:00 hodin;
 • odešlou k vyřízení více než 50 000 dotazů v době od 18:00 hodin do 8:00 hodin rána následujícího dne;
 • se snaží o porušení bezpečnostní ochrany www serveru Ministerstva financí;
 • opakovaně posílají nesprávně vyplněné dotazy;
 • opakovaně posílají stejné dotazy;
 • mají větší počet současně zadaných dotazů (pro automatizované XML dotazy);
 • obcházejí povolené limity využíváním dotazování z většího množství IP adres;
 • automatizovaně propátrávají databázi náhodnými údaji nebo generují většinu nesprávných dotazů.

Zejména u automatizovaného dotazování přes XML služby doporučujeme dbát na správné vyplňování parametrů platnými a smysluplnými hodnotami. V opačném případě může dojít k zamezení přístupu do IS ARES.

Obnovení přístupu k údajům aplikace ARES po jeho případném zákazu bude řešeno zásadně na základě dostatečných písemných záruk, které uživatel dohodne s Ministerstvem financí.

Zdroj: Obchodní rejstřík

CVIČENÍ NA ČÁRKY VE VĚTĚ JEDNODUCHÉ

Že Vás holoto línápřetáhnu!

Kůň hop přes pole.

Dnes ani zítra nemůžu přijít.

Divoká lesní zvěř zběsile přebíhala po dálnici.

V zahradnictví nakoupil sazenice karafiátů narcisů tulipánů i slunečnic.

Jeho oblečení bylo moderní ale neudržované.

Četl jsem noviny nebo spíš časopis.

Malá a roztomilá štěňata ležela v pelíšku.

Hlasité hurá se ozvalo krajinou.

William Shakespeare známý anglický spisovatel napsal tragédie Romeo a Julie Hamlet Othello a Mackbeth.

Polohlasem zaklel: třesky plesky.

Na účtu tam nemám žádné peníze.

Zpěvačka Lucie Bílá vyhrála anketu o nejoblíbenější zpěvačku.

Bc. Adam Novák DiS se zúčastnil vědecké konference.

Závodu se zúčastnily všechny střední školy až na Obchodní akademii v České Lípě.

Nejoblíbenějším zpěvákem je řekl bych Karel Gott.

Pes štěkal na kočky i kolemjdoucí.


Zdroj: Čárky ve větách

Autoři obsahu

Mgr. Světluše Vinšová

Mgr. Jitka Konášová


PravopisČeský

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP