Podpantoflák anglicky
Jak zní překlad slova podpantoflák neboli chlap pod pantoflem do angličtiny? Nejčastěji je to „henpecked“, slangově „pussy whipped“ a formálně „uxorious“.
Zdroj: Podpantoflák
Jak zní překlad slova podpantoflák neboli chlap pod pantoflem do angličtiny? Nejčastěji je to „henpecked“, slangově „pussy whipped“ a formálně „uxorious“.
Zdroj: Podpantoflák
Definice, co je podpantoflák, může znít takto: Je to člověk, který na slovo poslouchá svou vyvolenou. Nemá vlastní názor, respektive se bojí svůj vlastní názor vyslovit. Nechá se ženou vést, je jí zcela oddaný. Nedokáže se sám rozhodnout, ať už mu nařídí cokoliv, vždy jí vyhoví. Ve většině případů se nehádá, jen poslouchá.
Zdroj: Podpantoflák
Jak zjistím, jestli jsem podpantoflák? Je to jednoduché, pokud se poznáte v nějakém z následujících bodů, tak se zamyslete a udělejte s tím něco.
Zdroj: Podpantoflák
Kdy je muž totálně pod pantoflem?
Když se bojí říct svojí těhotné ženě, že je neplodný.
Povídá manželka svému protějšku nakvašeně:
„Já nevím, Oto, co na těch ženskejch pořád vidíš. Když si odmyslíš
ruce, nohy, hlavu a třeba i prsa – tak co ti zbyde? No? Co?“
Manžel pohřebním tónem:
„TY, Marie.“
„Miláčku, mám pocit, že jsem podpatonflák.“
„Nejseš.“
„Ale jsem.“
„Říkám naposled, NEJSEŠ!“
„Máš pravdu miláčku, nejsem.“
Zdroj: Podpantoflák
Poznáte ho?
Zajisté ano. Takový muž nikdy neudělá rozhodnutí bez souhlasu partnerky, vždy jej k tomu potřebuje. Většinou je tichý a skromný. Partnerku obletuje, snesl by jí modré z nebe. Splní jí všechna přání. Vše, co udělá partnerka, je nejlepší, nejdokonalejší. Dokonce přebírá její názory, nad ni prostě není. Na první pohled v práci a na veřejnosti tak ale vůbec nemusí působit. Může nám připadat nadnesený, arogantní. Bývá to třeba manažer, který v práci řídí své podřízené, někdy si na nich i vylévá vztek, ale doma poslouchá jako beránek.
Kde je asi problém?
Je to vlastně chudák. Nechá sebou manipulovat, ale od toho si může pomoci jen on sám. Nikdy nebude a ani není partnerce rovnocenným partnerem, je pouze využívaným či zneužívaným protějškem. Jeho partnerkou je většinou dominantní žena, která nepotřebuje, aby jí do něčeho mluvil, nějak ji omezoval, natož aby o něčem rozhodoval. Dost často má partnerka těchto mužů milence.
Může být šťastný ve vztahu?
Většina mužů podpantofláků je ve vztahu spokojená, protože jim vlastně vyhovuje, že je partnerka dominantní, že o všem rozhoduje a oni mají o starost méně a nemusí nic řešit. Pak je ale skupinka podpantofláků, kde to časem bouchne. Ze začátku snášejí naprosto vše, ale postupem času jim tato pozice přestane vyhovovat a začínají se pomaličku prosazovat. Chtějí ukázat, že taky něco znamenají, a nejlepší způsob pro ně představuje nevěra. Ta většinou praskne a dochází ke konfliktům, které se musí řešit. Trpí tím samozřejmě všichni v okolí, ale především děti trpí nesčetnými hádkami a konflikty. Proto je dobré svou nespokojenost ve vztahu řešit co nejdříve. Neexistuje, aby ve vztahu dělal ústupky vždy jen jeden, musí docházet ke kompromisu z obou stran.
Jak dlouhý je život podpantofláka?
Kodaňská studie psychologů ukázala, že podpantofláci se dožívají mnohem nižšího věku než muži, kteří jsou v manželství či partnerství spokojení. Neshody a zejména stres škodí samozřejmě oběma partnerům, ale mužům prostě daleko více. Tito muži trpí depresemi, mají mnohem méně přátel než jejich žena nebo partnerka. Pokud žijí takto ve stresu, trpí tím srdce a hlavně cévy. A při hádce raději vše odkývají, jen aby měli klid.
A jaké jsou příznaky podpantofláka?
Zdroj: Podpantoflák
Tyto lidské vlastnosti jsou v knize kritizovány:
- Nerozvážnost, například Petr Bajza, když někdy něco udělá a pak toho lituje.
- Vyčůranost, například Petr Bajza, když něco chce, tak se chová tak, aby toho dosáhl.
- Podvodník, Petr Bajza tajně chodí do kina, mamince i tatínkovi tvrdí, že jde na housle a přitom jde úplně někam jinam.
- Lakomost, namyšlenost a vytahovačnost, například jako Tonda Bejval.
- Ješitnost a religiozita, například Čeněk Jirsák – ješitný a věřící.
- Zlodějna, například Eda Kemlink je sice chytrý, ale také zloděj, který krade buřty v řeznictví.
- Hloupost, například Zilvar z chudobince je statečný, ale i hloupý – několikrát propadl.
- Přísnost, například Tatínek, ač je laskavý, tak je příliš přísný.
- Stydlivost a moralizování, například Pan Fajst je stydlivý a zapšklý moralista.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Ověřená plná moc může vyřešit tuto situaci. V plné moci musí být napsáno, že zmocnitel požaduje, aby zmocněnec jeho jménem převzal zásilku číslo XXXX. Dále je třeba uvést čísla občanských průkazů obou osob a je třeba ověřit jeden podpis zmocnitele - dcery. Dcera může plnou moc sepsat v Brně a a nechat ji tam i ověřit a pak ji zaslat domů expresní zásilkou, například přes Zásilkovnu. Je to ale kostrbaté a úřednice na poště může dělat problémy, protože pošta má vlastní řešení těchto situací, a to je průkaz příjemce. Informace o tom jak ho zařídit, najdete na stránkách https://www.ceskaposta.cz/s… . Pro předejití dalším podobným nepříjemnostem je dobré průkaz příjemce mít připravený.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dceři na uvedenou adresu Masarykova universita zaslala písemné sdělení do vlastních rukou. Doručovatelka aniž by zkoumala přítomnost příjemce/zvonek ve vchodové části domu/ vhodila oznámení o korespondenci do příslušné poštovní schránky, s vyznačením hodiny. Dcera odpoledne odcestovala do Brna. Na onu adresu přijede až po uplynutí doby skladování na poště, v dobu, kdy jak uvedeno pošta po nevyzvednutí zásilku doručí na adresu vhozením do schránky. Obsah zásilky je pro dceru důležitý.
Mohu nechat přeposlat na adresu do Brna, ale dcera bydlí na privátě, nemá schránku. Celé by se složitě komplikovalo. Nabízí se řešení převzetí zásilky na základě udělené
plné moci, kde budou uvedeny veškeré údaje, údaj o tom, že pověřuje svého otce rovněž bydlícího na adrese doručení. Musí být podpis plné moci ověřen ??? Je to pro ni
finanční výdaj, časová ztráta za nekvalitní službu České pošty. Děkuji za odpověď.
S pozdravem Půhoný
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Které lidské vlastnosti jsou v knize kritizovány?
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Neurčité číslovky označují neurčité množství. Neurčitá číslovka není jen slovo víc nebo více, ale mnoho dalších. Například jde o slova vícero, několik, pár, mnoho, málo, nemálo, nemnoho, kolik, tolik, nejeden. Podle potřeb konkrétního popisu mohou být i tato slova neurčité číslovky: spousta, trocha, troška, špetka, kapka, hromada, moře.
Příklady vět s neurčitou číslovkou více:
Chtěl jich víc než pět.
Víc věcí, než dokáže upotřebit.
Vyrobil víc výrobků než měl.
Potřebuješ víc lepších známek!
Chtěl uplatnit jen dva poukazy, ale použil jich víc.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Slovo "víc/e" je nepravidelně stupňovatelné příslovce. Může však být i neurčitou číslovkou? Prosím o uvedení několika příkladových vět.
Děkuji.
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den pane Babiš .Prosím mohl byste se se mnou spojit na imaile.Moc bych potřebovala vaši pomoc.Prosim můžete se mi ozvat je to naléhavě.Dekujil
Nebo prosím na čísle 736236115 Prosím jde o vážnou věc .
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět